Jihomoravští radní dnes odsouhlasili několik investičních záměrů, což pro krajské silničáře znamená, že se mohou pustit do přípravných a projektových prací, které povedou k realizaci celkem sedmi staveb. Konkrétně jde o opravy nebo rekonstrukce čtyř silnic II. třídy a tří silnic III. třídy. Z plánovaných akcí by stavební práce mohly začít ještě v tomto roce na silnici II/430 v úseku Rohlenka – Holubice, ostatní nejdříve v příštím roce.

„Díky veřejným zakázkám a ušetřeným financím, se nám daří chystat i stavby, které máme v zásobníku. V rámci těchto záměrů půjde celkem o akce s předpokládanými stavebními náklady přesahujícími 316 milionů korun. Nejvíce peněz (72,780 mil. Kč) by mělo jít do průtahu obcí Krumvíř, konkrétně do silnice II/380, kde v rámci projekce již počítáme i s rekonstrukcí mostu evidenční číslo 380-013. Ve spolupráci s obcí Krumvíř dojde na úpravu chodníků a nástupišť autobusových zastávek, včetně realizace nového osvětlení,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu Jiří Crha.

Druhou připravovanou větší investicí (62,315 mil. Kč) bude rekonstrukce silnice III/00215 o celkové délce 3,500 km mezi obcí Říčany a městem Rosice. „Tady předpokládáme kompletní výměnu obrusné vrstvy vozovky a obnovu porušených konstrukčních vrstev, včetně odvodnění s tím, že budou doplněny propustky pod hospodářskými sjezdy,“ popsal náměstek Crha.

Opravovat se bude také trojková silnice 4994 v trase Veselí nad Moravou – Hroznová Lhota, náklady na realizaci jsou téměř 54 mil. korun a realizace stavebních prací bude ve třech úsecích. Začít by se mohlo už v příštím roce, stejně jako s rekonstrukcí  silnice III/15276 v Ořechově v ulici Sokolská.                Připravovat se také začne kompletní rekonstrukce dvoukilometrového úseku na silnici II/393 v trase Oslavany – Ivančice.

„Na základě březnového diagnostického průzkumu vozovky v Komenského ulici v Bučovicích budeme řešit také kompletní rekonstrukci vozovky silnice II/431. Tady je zatím stanoven finanční odhad přesahující lehce 18 mil. korun, s tím, že finance na realizaci by šly z rozpočtu JMK,“ uzavřel náměstek Crha.

 

podkladtisk126

ikona jedna

Mapa silnic II. a III. tříd

Interaktivní mapa silnic s projekty

ikona jedna

Cestmistrovství

Zobrazit kontakty na jednotlivá cestmistrovství

ikona jedna

Sjízdnost silnic JMK

Interaktivní mapa silnic

ikona jedna

Kamery SUS JMK

Prohlédněte si aktuální záznamy z našich silnic

ikona jedna

Fotogalerie

Prohlédnte si fotky našich strojů a fotky přímo od našich lidi

ikona jedna

Uzavírky

Přehled aktuálních uzavírek

ikona jedna

Kariéra

Aktuálně obsazované pozice

ikona jedna

Počasí

Ať Vás počasí nepřekvapí

ikona jedna

Ke stažení

Dokumenty a formuláře ke stažení

ikona jedna

Ochrana oznamovatelů

Whistleblowing

Viagra volný prodej do 25 - 4 hodiny

Napište nám