Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje (SÚS JMK) připravuje druhou etapu oprav mostu číslo 0462-14, na silnici  III/0462 ve Vyškově. Stavební práce odstartují 22.3.2023 a podle předpokladů by měly být ukončeny nejpozději v polovině května.

„Veškeré stavební činnosti budou probíhat za plánované výluky na trati a za provozu takzvaných pomalých jízd vlaků,“ uvedl ředitel Správy a údržby Jihomoravského kraje Roman Hanák.

V této etapě budou odbourány nefunkční římsy, které nahradí nové. Stejně tak bude namontován záchytný systém a protidotykové zábrany. Provedou se i celkové dokončovací práce tak, aby byl most průjezdný již bez omezení.

„V rámci stavby bude opět platit úplná uzavírka mostu. Bez tohoto opatření nejsme schopni dodržet požadovanou bezpečnost pracovníků a pohyb stavebních strojů po staveništi,“ doplnil Hanák. 

Objízdné trasy budou stejné jako v případě první etapy, která probíhala loni na podzim. Přilehlá lávka pro pěší a cyklisty zůstane opět bez omezení.

První etapu oprav mostu realizovala SÚS JMK na podzim loňského roku. Důvodem uzavření byl jeho havarijní stav. Most je více jak stodvacet let starý a stávající segmentová klenba z kamenných kvádrů již nebyla v dobrém technickém stavu. Byla provedena prohlídka a most byl zařazen do sedmého stupně, což je označení pro havarijní stav. Akce je financována z dotací Státního fondu dopravní infrastruktury, náklady na obě etapy jsou odhadovány na 12,5 mil. Kč bez DPH.

ikona jedna

Mapa silnic II. a III. tříd

Interaktivní mapa silnic s projekty

ikona jedna

Cestmistrovství

Zobrazit kontakty na jednotlivá cestmistrovství

ikona jedna

Sjízdnost silnic JMK

Interaktivní mapa silnic

ikona jedna

Kamery SUS JMK

Prohlédněte si aktuální záznamy z našich silnic

ikona jedna

Fotogalerie

Prohlédnte si fotky našich strojů a fotky přímo od našich lidi

ikona jedna

Uzavírky

Přehled aktuálních uzavírek

ikona jedna

Kariéra

Aktuálně obsazované pozice

ikona jedna

Počasí

Ať Vás počasí nepřekvapí

ikona jedna

Ke stažení

Dokumenty a formuláře ke stažení

ikona jedna

Ochrana oznamovatelů

Whistleblowing

Hraj na Paypal Casino a ochraňte své peníze!

Napište nám