Tisková zpráva ze dne: 28.6.2023

Za necelých devět měsíců byla v Moravském Krumlově vystavěna nová hala pro skladování posypové soli. Doposud přechovávalo cestmistrovství sůl v provizorních podmínkách a v nedostatečné kapacitě pro zimní údržbu, muselo se stále dozásobovat, což celý proces prodražovalo. To byl i jeden z hlavních důvodů k výstavbě nové, kapacitní haly, která v cestmistrovském středisku oblasti Západ velmi chyběla.

„Stavbu jsme zahajovali v půlce září loňského roku a k užívání byla předána v červnu.  Což je ideální čas, stihneme i levnější letní nákup soli a máme ji kde skladovat. Výstavba přišla na cca 21,5 milionu korun a financovali jsme ji jak z našeho rozpočtu, tak z příspěvku JMK,“ popsal ředitel Správy a údržby silnic Roman Hanák.

Cena zahrnuje nejen samotnou halu, ale i nutné přípojky inženýrských sítí, komunikační napojení, ale i technologii pro výrobu solanky. Z hlediska stavby jde o celodřevěnou konstrukci na železobetonových základech, kde dominují lepené nosné sloupy a vazníky. Betony jsou opatřeny speciálním protichloridovým nátěrem, veškeré dřevo je naimpregnováno.

„Kapacita haly je cca 1200 t volně ložené soli, skutečnost poznáme po naplnění během několika následujících týdnů,“ uzavřel Hanák.

ikona jedna

Mapa silnic II. a III. tříd

Interaktivní mapa silnic s projekty

ikona jedna

Cestmistrovství

Zobrazit kontakty na jednotlivá cestmistrovství

ikona jedna

Sjízdnost silnic JMK

Interaktivní mapa silnic

ikona jedna

Kamery SUS JMK

Prohlédněte si aktuální záznamy z našich silnic

ikona jedna

Fotogalerie

Prohlédnte si fotky našich strojů a fotky přímo od našich lidi

ikona jedna

Uzavírky

Přehled aktuálních uzavírek

ikona jedna

Kariéra

Aktuálně obsazované pozice

ikona jedna

Počasí

Ať Vás počasí nepřekvapí

ikona jedna

Ke stažení

Dokumenty a formuláře ke stažení

ikona jedna

Ochrana oznamovatelů

Whistleblowing

Hraj na Paypal Casino a ochraňte své peníze!

Napište nám