Tisková zpráva | 2. 5. 2024

Kraj hledá zhotovitele pro opravy dalších šesti komunikací

U všech realizace skončí ještě letos

Rada Jihomoravského kraje dnes udělila souhlas k zahájení zadávacích řízení na stavební práce u dalších šesti staveb. U všech by se mohlo začít s realizací v srpnu tohoto roku, finanční prostředky na tyto akce půjdou z rozpočtu kraje a vyšplhají se na necelých 122 mil. korun bez DPH. Oprav se tak dočká pět komunikací III. třídy a jedna silnice II. třídy.

„Pokud v tento moment vycházíme z připravených projektových dokumentací, tak hodnota všech těchto zakázek dosahuje ke 122 milionům korun bez DPH. K dnešnímu dni se již našim silničářům podařilo zahájit 56 zadávacích řízení na stavební práce a po uzavření smlouvy je 23 akcí,“ popsal Jiří Crha, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu.

Ve schváleném balíčku je největší stavba za 33,260 mil. korun bez DPH, a to oprava silnice III/4166 v trase Těšany–Otnice, kde bude na dvou úsecích provedena obnova krytových vrstev vozovky, a to v celkové délce 3,510 km. Obdobnou opravou projde i další trojková komunikace ve směru Otnice–Milešovice. V tomto případě půjde o celkovou délku oprav 2,298 km a předpokládaná hodnota zakázky je 25,150 mil. korun bez DPH. Obě tyto stavby by měly být ukončeny v listopadu tohoto roku.

„V srpnu bychom měli zahájit i další stavby, konkrétně půjde o extravilánový úsek na silnici II/411 v trase Korolupy–Uherčice,  dále pak III/3974 kř. II/397–Břežany, III/39512 Hlína–Prštice a III/43313 Chvalkovice na Hané–Dřevnovice. Šestici zmiňovaných akcí dokončíme ještě letos,“ uzavřel náměstek Crha s tím, že všechny plánované stavby tohoto roku jsou zakresleny na mapě, která je pro veřejnost dostupná na webových stránkách Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje (www.susjmk.cz v záložce STAVBY).

ts2 5

ikona jedna

Mapa silnic II. a III. tříd

Interaktivní mapa silnic s projekty

ikona jedna

Cestmistrovství

Zobrazit kontakty na jednotlivá cestmistrovství

ikona jedna

Sjízdnost silnic JMK

Interaktivní mapa silnic

ikona jedna

Kamery SUS JMK

Prohlédněte si aktuální záznamy z našich silnic

ikona jedna

Fotogalerie

Prohlédnte si fotky našich strojů a fotky přímo od našich lidi

ikona jedna

Uzavírky

Přehled aktuálních uzavírek

ikona jedna

Kariéra

Aktuálně obsazované pozice

ikona jedna

Počasí

Ať Vás počasí nepřekvapí

ikona jedna

Ke stažení

Dokumenty a formuláře ke stažení

ikona jedna

Ochrana oznamovatelů

Whistleblowing

Hraj na Paypal Casino a ochraňte své peníze!

Napište nám