Tisková zpráva ze dne 12.10.2022

Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje již dokončuje letní sezónní práce. Během uplynulých měsíců byly provedeny vysprávky na svěřených silnicích, prováděla se obnova svislého dopravního značení, údržba a obnova vodorovného dopravního značení, souvislá údržba vozovek, včetně sečení trávy a údržba odvodnění. „Léto jsme opravdu plně využili. Většina letošních staveb zatím jede podle plánu a díky dobrému počasí na většině stále pokračujeme. Z těch větších investic je to například obchvat v Čebíně nebo přemostění v Blansku,“ uvedl ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák.

Dále se SÚS JMK podařilo například zprovoznit opravený most v Drnholci, mosty na ulici Bělohorská v Brně nebo dokončit průtah Žebětínem. Do konce roku ještě dojde ke kompletnímu zprovoznění „obchvatu“ Rájce, průtahu Tišnovem, průtahu Slavkovem, silnice II/373 na ulici Jedovnická v Brně nebo k ukončení rekonstrukce silnice II/396 na úseku Branišovice-Vlasatice.

Pomyslný letní režim bude ukončen přestavbou vozidel na sypače a řidiči absolvují školu bezpečné jízdy na polygonu. Pro nadcházející zimní období je stanoven počet pracovních okruhů na 103, z toho 71 zajišťuje sama SÚS JMK a 32 okruhů je obslouženo dodavatelsky.

„Naše společnost má pro údržbu krajských silnic nákladní vozidla o hmotnosti nad 12t v celkovém počtu 71 kusů a v rezervě ještě dalších 29 vozidel. Dále máme 9 sněhových fréz, dva speciální ledořezy, 35 traktorových radliček a 44 kusů nakladačů. Na smluvní výpomoc je ještě k dispozici dalších 222 kusů dodavatelských traktorů s radlicemi. Silničáři jsou připraveni vyjet jako každoročně od 1. listopadu do 31. března,“ popsal Hanák, který dále dodal, že pod střechou je již i veškerý materiál pro samotnou zimní údržbu.

V zásobách tak SÚS JMK momentálně disponuje solí posypovou (18 900 tun) a inertním materiálem, kterým je písek a drť (32 000 tun). „Spotřeba během běžné zimy se pohybuje řádově kolem 14 000 tun soli a u inertu, který se sype v chráněných krajinných oblastech a tam, kde je potřeba chránit zdroje pitné vody jsme někde okolo 15 000 tun,“ uzavřel Hanák.

ikona jedna

Mapa silnic II. a III. tříd

Interaktivní mapa silnic s projekty

ikona jedna

Cestmistrovství

Zobrazit kontakty na jednotlivá cestmistrovství

ikona jedna

Sjízdnost silnic JMK

Interaktivní mapa silnic

ikona jedna

Kamery SUS JMK

Prohlédněte si aktuální záznamy z našich silnic

ikona jedna

Fotogalerie

Prohlédnte si fotky našich strojů a fotky přímo od našich lidi

ikona jedna

Uzavírky

Přehled aktuálních uzavírek

ikona jedna

Kariéra

Aktuálně obsazované pozice

ikona jedna

Počasí

Ať Vás počasí nepřekvapí

ikona jedna

Ke stažení

Dokumenty a formuláře ke stažení

ikona jedna

Ochrana oznamovatelů

Whistleblowing

Napište nám