Tisková zpráva ze dne: 14.2.2024

Správa a údržba silnic může i v tomto roce počítat s podporou ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), finance silničáři použijí jak na investiční, tak neinvestiční akce, které odstartují ještě letos. Jedná se o realizace u silnic II. i III. tříd a mostů. Celkem kraj připravil seznam 16 akcí, kde odhadované náklady přesahují 504 milionů korun včetně DPH.

 „Vítám, že stát i v letošním roce přispěje krajům na opravy silnic II. a III. tříd., SFDI uvolní pro všechny regiony 4 miliardy korun a na jižní Moravu z této částky připadne více než 303 milionů korun. Ufinancujeme tak klasické opravy komunikací, ale i rekonstrukce mostů,“ uvedl Jiří Crha, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy s tím, že výběr realizací podléhá ještě schválení Centrální komisí Ministerstva dopravy. 

Na seznamu akcí je rekonstrukce několika významných mostů, patří k nim třeba ten ve Znojmě nebo Pitrův most v Rajhradě, který je chráněn jako kulturní památka České republiky. Díky získaným financím můžou silničáři letos zahájit i rekonstrukce průtahů v Tavíkovicích, Vracovicích nebo Kravsku.

„Díky tomu, že máme připravenou projektovou dokumentaci, tak jsme byli schopni velmi rychle připravit seznam šestnácti akcí, které můžeme zahájit ještě v letošním roce. Některé z nich se nám podaří tento rok i dokončit, jiné, náročnější, částečně přesáhnou i do roku 2025. Příspěvek ze SFDI tak využijeme naplno,“ uzavřel Crha.

Seznam akcí určených k financování z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury v roce 2024:

 

fondy tiskovka

ikona jedna

Mapa silnic II. a III. tříd

Interaktivní mapa silnic s projekty

ikona jedna

Cestmistrovství

Zobrazit kontakty na jednotlivá cestmistrovství

ikona jedna

Sjízdnost silnic JMK

Interaktivní mapa silnic

ikona jedna

Kamery SUS JMK

Prohlédněte si aktuální záznamy z našich silnic

ikona jedna

Fotogalerie

Prohlédnte si fotky našich strojů a fotky přímo od našich lidi

ikona jedna

Uzavírky

Přehled aktuálních uzavírek

ikona jedna

Kariéra

Aktuálně obsazované pozice

ikona jedna

Počasí

Ať Vás počasí nepřekvapí

ikona jedna

Ke stažení

Dokumenty a formuláře ke stažení

ikona jedna

Ochrana oznamovatelů

Whistleblowing

Hraj na Paypal Casino a ochraňte své peníze!

Napište nám