Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje (SÚS JMK) má v plánu letos realizovat 45 staveb, z toho 18 mostů. V letošním roce tak SÚS JMK může počítat s celkovým objemem financí 1, 409 mld. korun. Financování dnes schválili krajští radní.

„Když najdeme nějaké prostředky navíc, dáváme je do silnic, protože doháníme historický dluh. Do krajských cest tak letos míří 1,4 miliardy. 550 milionů dá kraj, 455 se podařilo získat ze státního fondu dopravní infrastruktury a dalších 400 milionů z evropského programu IROP. Je to potřeba,“ uvedl jihomoravský hejtman Jan Grolich.

 „I v letošním roce realizujeme na území kraje významné stavby. K těm patří obchvat Čebína (II/385), kde letos prostavíme asi 258 mil. Kč nebo nás čeká druhá etapa oprav vyškovského mostu a mnoho dalších. Osobně jsem rád, že se přes všechny problémy, které přípravy dlouhodobě zdržovaly, podaří konečně zahájit oprava mostu přes Roketnici u Rohlenky. I když to bude pro řidiče s jistým omezením, věřím, že opravený most všichni oceníme,“ řekl radní pro oblast dopravy Jiří Crha.

Z těch větších staveb, které SÚS JMK odstartuje ve většině z jara tohoto roku, patří třeba rekonstrukce silnice II/395 v trase Zastávka po hranici kraje. V letošním roce půjde o první etapu z takřka 6 kilometrového úseku, kde odhadované náklady jsou 172 mil. korun. V plánu je také úsek staré dálnice na silnici III/3844 za 26 mil. Kč. Z investičního příspěvku JMK na opatření k zajištění bezpečnosti provozu v celkové hodnotě 12 mil. Kč bude SÚS JMK spolufinancovat se SFDI úpravu křižovatky II/385 x II/389 v Předklášteří.

„Důležitou stavbou tohoto roku je také průtah ulice Masarykova v Modřících III/15278 kde je finanční předpoklad 42 mil. Kč nebo nás čeká rekonstrukce silnice v Brně II/374 v ulici Černovická, tady jde o investici 65 mil. Kč. Co se týká mostů, tak tady bych rád zmínil Brod nad Dyjí, kde zahájíme opravu mostu ev. č. 39615-1, finanční předpoklad je 58 mil. korun,“ popsal ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák.

Z financí, které jsou určeny k zajištění bezpečnosti provozu SÚS JMK, což je celkem 8 mil. korun budou vyměněna například svodidla na silnici II/379 Šebrov – Kateřina – Blansko, dále SÚS JMK bude financovat zlepšení protismykových vlastností ve vybraných nebezpečných úsecích a provede zvýraznění vodorovného dopravního značení.

„V letošním roce počítáme také s výměnou povrchu za protihlukový koberec na silnici III/15276 Brno Přízřenice, ul. Moravanská, ul. Modřická, III/15275 Moravany ulice Hlavní, tady půjde o investici za 4 mil. korun. Protihlukovou stěnu pak budeme realizovat na silnici II/152 v Modřicích, a to v celkovém objemu 15 mil. korun,“ uzavřel Hanák.

 

plan staveb

[kliknutím na obrázek otevřete pdf dokument]

ikona jedna

Mapa silnic II. a III. tříd

Interaktivní mapa silnic s projekty

ikona jedna

Cestmistrovství

Zobrazit kontakty na jednotlivá cestmistrovství

ikona jedna

Sjízdnost silnic JMK

Interaktivní mapa silnic

ikona jedna

Kamery SUS JMK

Prohlédněte si aktuální záznamy z našich silnic

ikona jedna

Fotogalerie

Prohlédnte si fotky našich strojů a fotky přímo od našich lidi

ikona jedna

Uzavírky

Přehled aktuálních uzavírek

ikona jedna

Kariéra

Aktuálně obsazované pozice

ikona jedna

Počasí

Ať Vás počasí nepřekvapí

ikona jedna

Ke stažení

Dokumenty a formuláře ke stažení

ikona jedna

Ochrana oznamovatelů

Whistleblowing

Hraj na Paypal Casino a ochraňte své peníze!

Napište nám