Okružní křižovatku v brněnské městské části Slatina čeká v následujících týdnech přestavba a rozšíření. Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje předala stavbu zhotoviteli, ve vypsané veřejné soutěži nejnižší cenu - 46 milionů korun, včetně DPH, podala společnost M – SILNICE.

Přestavba na novou křižovatku silnic II/430 a III/15283 v brněnské Slatině přinese zvýšení kapacity a plynulosti silničního provozu na samém okraji městské části. Vzhledem k okolním stavbám je uzavírka této stavby možná pouze v termínu od července do konce tohoto roku. Do začátku letních prázdnin tak budou probíhat pouze přípravné práce, které nevyžadují úplnou uzavírku. Dojde tak například k realizaci provizorní komunikace a na řadě budou i přeložky inženýrských sítí mimo vozovku,“ uvedl ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák s tím, že křižovatka bude znovu částečně zprůjezdněna koncem letošního roku.

Výstavba okružní křižovatky bude probíhat za úplné uzavírky, pouze veřejné dopravě bude umožněn průjezd přes stavbu. Pro dopravu směr Brno – Vyškov a naopak, bude ze silnice II/430 na ulici Holzovu s propojením na Ostravskou (silnice I/50) vybudována provizorní komunikace. „Úplné dokončení stavby, včetně odstranění provizorní komunikace chceme stihnout do konce června příštího roku,“ uzavřel Hanák.

ikona jedna

Mapa silnic II. a III. tříd

Interaktivní mapa silnic s projekty

ikona jedna

Cestmistrovství

Zobrazit kontakty na jednotlivá cestmistrovství

ikona jedna

Sjízdnost silnic JMK

Interaktivní mapa silnic

ikona jedna

Kamery SUS JMK

Prohlédněte si aktuální záznamy z našich silnic

ikona jedna

Fotogalerie

Prohlédnte si fotky našich strojů a fotky přímo od našich lidi

ikona jedna

Uzavírky

Přehled aktuálních uzavírek

ikona jedna

Kariéra

Aktuálně obsazované pozice

ikona jedna

Počasí

Ať Vás počasí nepřekvapí

ikona jedna

Ke stažení

Dokumenty a formuláře ke stažení

ikona jedna

Ochrana oznamovatelů

Whistleblowing

Viagra volný prodej do 25 - 4 hodiny

Napište nám