V Brně dne: 5.10.2023

V úvodu tohoto měsíce spustila SÚS JMK  část nově vybudované komunikace, která je hlavní tepnou budoucího obchvatu Čebína. Pro kraj jde o největší investici do nové silnice v historii. Do konce roku musí počítat řidiči s omezením.

„Pořád se bavíme o probíhající stavbě, a proto jsou zde stále omezení, nyní v podobě semaforů. Na jednom konci od Kuřimi dobudováváme okružní křižovatku, kde toto omezení potrvá nejdéle do 15.10.2023. Na straně od Hradčan je situace složitější. Je zde více komunikací, které je třeba dopojit a omezení průjezdu zde potrvá maximálně do poloviny listopadu tohoto roku,“ popsal ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák.

Stávající omezení se budou v průběhu stavebních prací měnit, s ohledem na probíhající harmonogram práce. „Ve hře byla i jiná varianta, a to, že silnici zavřeme úplně, nakonec jsme se rozhodli, že automobilový provoz v místě zachováme, ale s omezením,“ uzavřel Hanák s tím, že případná objízdná trasa by  byla značně neekonomická. Navíc přilehlé komunikace kapacitně nevyhovují a nejvíce by trpěla nedaleká Lipůvka, která je již nyní přetížená automobilovou dopravou.

ikona jedna

Mapa silnic II. a III. tříd

Interaktivní mapa silnic s projekty

ikona jedna

Cestmistrovství

Zobrazit kontakty na jednotlivá cestmistrovství

ikona jedna

Sjízdnost silnic JMK

Interaktivní mapa silnic

ikona jedna

Kamery SUS JMK

Prohlédněte si aktuální záznamy z našich silnic

ikona jedna

Fotogalerie

Prohlédnte si fotky našich strojů a fotky přímo od našich lidi

ikona jedna

Uzavírky

Přehled aktuálních uzavírek

ikona jedna

Kariéra

Aktuálně obsazované pozice

ikona jedna

Počasí

Ať Vás počasí nepřekvapí

ikona jedna

Ke stažení

Dokumenty a formuláře ke stažení

ikona jedna

Ochrana oznamovatelů

Whistleblowing

Hraj na Paypal Casino a ochraňte své peníze!

Napište nám