Silničáři rozšíří a přestaví okružní křižovatku v brněnské Slatině, na řadu přijdou i další stavby

Okružní křižovatku v brněnské městské části Slatina čeká přestavba a rozšíření za 70 milionů korun. V příštím roce budou jihomoravští silničáři pracovat také na průtahu v Dražovicích na Vyškovsku, nebo na opravě opěrné zdi v Dolních Kounicích na Brněnsku a mostu ve stejné lokalitě. Investice projednali jihomoravští radní, ještě je musí schválit zastupitelstvo.

Přestavba a rozšíření frekventované okružní křižovatky silnic II/430 a III/15283 v brněnské Slatině přinese zvýšení kapacity a plynulosti silničního provozu na samém okraji městské části. „Krajská správa a údržba silnic (SÚS JMK) předpokládá zahájení zadávacího řízení v prosinci 2023. Samotná stavba by se měla uskutečnit od února příštího roku do května 2025,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jiří Crha.

„Radní dále schválili investiční záměry na tři další stavby v celkové hodnotě téměř 90 milionů korun. Kromě těchto rozhodli i o stomilionové podpoře několika menších akcí,“ popsal ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák.

 Krajští silničáři mohou společně s obcí Dražovice realizovat průtah obcí. Předpokládané náklady stavby přesáhnou 50,8 milionu korun, silničáři investují 30,2 milionu a obec Dražovice přispěje částkou 20,7 milionu korun. Stavební práce by měly proběhnout v příštím roce.

Stejně tak se mohou silničáři pustit do projektu opěrné zdi u silnice II/395 v Dolních Kounicích a mostu ve stejné lokalitě. „Jde o projekt v zastavěné části Dolních Kounic v celkové délce něco přes pouhých 200 metrů, který ale obsahuje celou řadu stavebních částí – jako je rekonstrukce komunikace, dále náhrada již nevyhovující kamenné opěrné zdi, kterou nahradíme novou opěrnou zdí ze železobetonu. Most v tomto místě bude vybourán a nahrazen propustkem. Souběžně s komunikací je také navržen chodník z betonové dlažby a parkovací záliv pro podélná odstavná stání,“ dodal Crha, s tím, že půjde o společnou stavbu SÚS JMK a města Dolní Kounice, která bude stát 18,6 milionu korun, z toho silničáři zaplatí 18,3 milionu korun.

Na téměř 20 milionů korun pak přijde průtah Veverskými Knínicemi. Také rekonstrukce silnice III/3867 a souvisejícího mostu je společnou stavbou krajských silničářů, jejich kasy půjde 17,4 milionu. Ze strany obce půjde o 2,6 milionu. I v tomto případě se předpokládá, že stavební práce se uskuteční v průběhu příštího roku.

ikona jedna

Mapa silnic II. a III. tříd

Interaktivní mapa silnic s projekty

ikona jedna

Cestmistrovství

Zobrazit kontakty na jednotlivá cestmistrovství

ikona jedna

Sjízdnost silnic JMK

Interaktivní mapa silnic

ikona jedna

Kamery SUS JMK

Prohlédněte si aktuální záznamy z našich silnic

ikona jedna

Fotogalerie

Prohlédnte si fotky našich strojů a fotky přímo od našich lidi

ikona jedna

Uzavírky

Přehled aktuálních uzavírek

ikona jedna

Kariéra

Aktuálně obsazované pozice

ikona jedna

Počasí

Ať Vás počasí nepřekvapí

ikona jedna

Ke stažení

Dokumenty a formuláře ke stažení

ikona jedna

Ochrana oznamovatelů

Whistleblowing

Hraj na Paypal Casino a ochraňte své peníze!

Napište nám