„Praxe v SÚS se nám moc líbila. Začali jsme tím, že jsme se seznámili se zaměstnanci firmy. Tito pracovníci nám představili své profese. Dozvěděli jsme se vše, co obnáší dopravní stavba od územního rozhodnutí až po kolaudaci stavby,“ popsal student.

Studenti měli možnost se zúčastnit různých jednání, výrobních výborů i kontrolních dnů na stavbách. „S každým zaměstnancem jsme měli vyhrazený čas na představení jeho profese a konzultace. Následně jsme jezdili na stavby po okolí a viděli vše v praxi. Byli jsme například v Blansku, kde je v plném proudu stavba přemostění, v Čebíně jsme shlédli výstavbu obchvatu silnice II. třídy a v Rájci Jestřebí jsme byli na stavbě průtahu. Nebyl problém se na cokoliv zeptat, lidé v SÚS byli moc ochotní a hodně nám to dalo,“ doplnil student.

Není to poprvé, kdy Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje umožňuje nahlédnout studentům do zákulisí celé společnosti. „Do příštích let plánujeme rozšířit spolupráci se školami, které jsou odborně i řemeslně spjaty s činnostmi, které provádí naše organizace. Jsem přesvědčen, že správná praxe a to, jak to ve skutečnosti vše funguje, je pro mladé lidi velmi důležité,“ uzavřel ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák.

 

logo skola

 

 

 

ikona jedna

Mapa silnic II. a III. tříd

Interaktivní mapa silnic s projekty

ikona jedna

Cestmistrovství

Zobrazit kontakty na jednotlivá cestmistrovství

ikona jedna

Sjízdnost silnic JMK

Interaktivní mapa silnic

ikona jedna

Kamery SUS JMK

Prohlédněte si aktuální záznamy z našich silnic

ikona jedna

Fotogalerie

Prohlédnte si fotky našich strojů a fotky přímo od našich lidi

ikona jedna

Uzavírky

Přehled aktuálních uzavírek

ikona jedna

Kariéra

Aktuálně obsazované pozice

ikona jedna

Počasí

Ať Vás počasí nepřekvapí

ikona jedna

Ke stažení

Dokumenty a formuláře ke stažení

Napište nám